Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 19
kluk
Provozováno na realitním systému Realman

NÁVRH NA VKLAD

Co se stane, když Vám katastr návrh zamítne?

Zkrátka budete muset celý proces řízení absolvovat znovu!

Znovu zaplatit poplatek za vklad do katastru nemovitostí ve výši 2.000,-Kč!

Vady mohou být v samotném návrhu anebo v kupní smlouvě.

NERISKUJTE! 

KONTAKTUJTE NÁS A MY VÁM ZKONTROLUJEME VAŠE KUPNÍ SMLOUVY A VYPRACUJEME NÁVRH NA VKLAD!

 

DŮLEŽITÉ: Pokud Vám katastr návrh na vklad zamítne, může se celý proces prodeje nemovitosti prodloužit až o 3 měsíce! Proto doporučujeme kupní smlouvu a další dokumenty týkající se prodeje nemovitosti zkontrolovat! Stejně tak nechejte zkontrolovat i návrh na vklad.

 

POKUD NECHCETE NECHAT NIC NÁHODĚ, OBRAŤTE SE NA NAŠI REALITNÍ KANCELÁŘ A RÁDI VÁM S TÍMTO POMŮŽEME.  

 

návrh na vklad 1 návrh na vklad 2
návrh na vklad 3  
Zpracování návrhu na vklad

Naše realitní kancelář Vám pomůže se zpracováním bezchybného návrhu na vklad, aby celý proces řízení proběhnul na první dobrou a poskytne Vám servis, při kterém celé řízení krok za krokem pečlivě sledujeme. Zároveň se postaráme, aby Vám bylo doručeno vyrozumění o povolení vkladu.

 

 

Návrh na vklad

Jedná se o velmi důležitou záležitost.

Při prováděné realitní transakci (koupě nemovitosti), se nestáváte automaticky vlastníky předmětné nemovitosti ve chvíli, kdy dojde k podpisu kupní smlouvy. V podstatě se jedná o převod vlastnického práva k nemovité věci. K převodu těchto práv dojde až zápisem na příslušném katastrálním úřadě.

Aby mohlo dojít k převodu vlastnických práv (stali jste se skutečně vlastníky nemovitosti), je zapotřebí podat na příslušný katastrální úřad návrh na vklad a zaplatit poplatek.

 

Jak řízení na katastru probíhá?

Od 1. ledna 2014 musí katastrální úřad vyrozuměn účastníky o tom, že mu byl doručen návrh na vklad předmětné nemovitosti.

Katastrální úřad vyznačí následující den u převodu nemovité věci tzv. plombu, což znamená, že je nemovitost dotčena změnou a že právě probíhá řízení.

Katastr rozhodne o zápisu nejdříve po uplynutí 20 dnů a nejpozději do měsíce. Tato doba chrání účastníky řízení, aby nedošlo k podvodnému jednání a aby v případě podvodného návrhu mohli o této skutečnosti vyrozumět katastrální úřad.

Kupující si pak musí ohlídat, aby mu bylo katastrálním úřadem doručeno vyrozumění o povolení vkladu a mohl si tak být jist, že vlastnického právo bylo skutečně zapsáno a stal se tak oficiálně vlastníkem předmětné nemovitosti.