Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 21
kluk
Provozováno na realitním systému Realman

NÁVRH NA VKLAD

Co se stane, když Vám katastr návrh zamítne?

Zkrátka budete muset celý proces řízení absolvovat znovu!

Vady mohou být v kupní smlouvě anebo v samotném návrhu.

DŮLEŽITÉ: Pokud Vám katastr návrh na vklad zamítne, prodlouží se celý proces prodeje nemovitosti až o 3 měsíce! Proto doporučujeme kupní smlouvu a další dokumenty týkající se prodeje nemovitosti zkontrolovat! Stejně tak nechejte zkontrolovat i návrh na vklad. Pokud nechcete nechat nic náhodě, obraťte se na naši realitní kancelář a rádi Vám s tímto pomůžeme.  

návrh na vklad 1 návrh na vklad 2
návrh na vklad 3  
Zpracování návrhu na vklad

Naše realitní kancelář Vám pomůže se zpracováním bezchybného návrhu na vklad, aby celý proces řízení proběhnul na první dobrou a poskytne Vám servis, při kterém celé řízení krok za krokem pečlivě sledujeme. Zároveň se postaráme, aby Vám bylo doručeno vyrozumění o povolení vkladu.

 

 

Návrh na vklad

Jedná se o velmi důležitou záležitost.

Při prováděné realitní transakci (koupě nemovitosti), se nestáváte automaticky vlastníky předmětné nemovitosti ve chvíli, kdy dojde k podpisu kupní smlouvy. V podstatě se jedná o převod vlastnického práva k nemovité věci. K převodu těchto práv dojde až zápisem na příslušném katastrálním úřadě.

Aby mohlo dojít k převodu vlastnických práv (stali jste se skutečně vlastníky nemovitosti), je zapotřebí podat na příslušný katastrální úřad návrh na vklad a zaplatit poplatek.

 

Jak řízení na katastru probíhá?

Od 1. ledna 2014 musí katastrální úřad vyrozuměn účastníky o tom, že mu byl doručen návrh na vklad předmětné nemovitosti.

Katastrální úřad vyznačí následující den u převodu nemovité věci tzv. plombu, což znamená, že je nemovitost dotčena změnou a že právě probíhá řízení.

Katastr rozhodne o zápisu nejdříve po uplynutí 20 dnů a nejpozději do měsíce. Tato doba chrání účastníky řízení, aby nedošlo k podvodnému jednání a aby v případě podvodného návrhu mohli o této skutečnosti vyrozumět katastrální úřad.

Kupující si pak musí ohlídat, aby mu bylo katastrálním úřadem doručeno vyrozumění o povolení vkladu a mohl si tak být jist, že vlastnického právo bylo skutečně zapsáno a stal se tak oficiálně vlastníkem předmětné nemovitosti.