Tržní odhad nemovitosti

Tržní odhad

K čemu je tržní odhad dobrý?

  • Když nemovitost kupujete.

  • Když chcete nemovitost prodat, ale nevíte, jakou může mít skutečnou cenu.
  • Potřebujete ocenění pro dědické řízení.
  • Potřebujete ocenění pro rozvodové řízení.
  • Potřebujete ocenění v rámci insolvenčního řízení.
  • Anebo nic z výše uvedeného nepotřebujete a jen chcete znát hodnotu své nemovitosti :)
 

Když nemovitost kupujete

Vypracování takového posudku má pro kupujícího spoustu výhod a budete alespoň částečně ujištěni, že nekupujete zajíce v pytli, případně že nabízená cena prodávané nemovitosti je adekvátní aktuálnímu stavu.

 

Když chcete nemovitost prodat

Pro tento odhad je důležité porovnání konkrétní nemovitosti s nemovitostmi v okolí – tedy určení její reálné tržní ceny. Samozřejmě také používáme vlastní databázi prodaných nemovitostí, porovnáváme dle skutečných cen evidovaných v katastru nemovitostí atd. Tržní odhad nemovitosti se bude hodit ve chvíli, kdy chcete nemovitost prodat, ale nemáte přesnou představu, za jakou cenu by to bylo reálné.

 

Tržní odhad pro dědické řízení

Jedná se o případy, kdy po Vás bude požadovat tržní odhad notář při vyřizování dědického řízení. Proto doporučujeme nenechávat zpracovávat nákladný znalecký posudek, ale postačí Vám pouze Tržní odhad nemovitosti.

 

Tržní odhad pro rozvodové řízení

Tento odhad budete potřebovat při ne příliš šťastné události, tedy při rozvodovém řízení a bude jej po Vás chtít Váš právní zástupce jako advokát. Opět není nutné nechávat zpracovávat nákladný znalecký posudek, ale postačí Vám pouze Tržní odhad nemovitosti.

Potřebujete zpracovat tržní odhad? Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Máte zájem o tržní odhad? Kontaktujte nás.

*
*
*
lname: fullname: